Licznik odwiedzin: 69140
Z życia Sekcji

Sprawy organizacyjne
   

2019-03-29 WYCIECZKA DO ROGALINA

Krzysztof Borkowski

Koleżanki Koledzy,

Od kilku dni mamy już wiosnę, co cieszy i zachęca do większej aktywności w terenie. Podczas pierwszej, jeszcze nieformalnej wycieczki Sekcji, która odbyła się w czerwcu ubiegłego roku (Archiwum) padła propozycja zorganizowania wyjazdu do Rogalina. Jest to jeden z kierunków, jaki często wybierają miłośnicy pomnikowych dębów z Wielkopolski. Większość z nas była już w Rogalinie, ale są jeszcze osoby, które sławnych dębów nie oglądały. Poza tym, jest to miejsce tak atrakcyjne, że można je z przyjemnością zwiedzać po wielokroć.

Proponuję następujący program wycieczki:

1. Termin – któryś z weekendów w pierwszej połowie maja.
2. Dojazd - własny.
3. Zbiórka na parkingu przed głównym wejściem do rogalińskiego parku.
4. Trasa w kształcie pętli o długości 5,5 km prowadząca przez park, las i nadwarciańskie łąki. Czas przejścia ok. 2,5 godz. Trasę można atrakcyjnie wydłużyć do ok. 7,5 km. Jest to uwarunkowane poziomem wody w Warcie w dniu wycieczki oraz, co oczywiste, wolą uczestników.
5. Po przemarszu, przy kawie w lokalnej restauracji, nastąpi podsumowanie wycieczki.
6. Cały pobyt w Rogalinie do 4 godz.
7. Dla bardziej zainteresowanych proponuję, po części głównej, wyjazd poza granice wsi dla obejrzenia ostatnich dębów śródpolnych – czas ok. 1 godz.

Zainteresowanych proszę o komentarz do programu.

Początek maja to czas rozwijania się liści na dębach. To dobry moment na fotografowanie tych drzew – jest już zielono, ale jeszcze widać budowę korony.

Krzysztof Borkowski

2019-03-29
Wiosna na łąkach pod Rogalinem – maj, 2015 r. Fot. Krzysztof Borkowski.

Inne zgłaszane propozycje to wyjazd do woj. lubuskiego, albo w rejon południowej Wielkopolski z Dobrzycą jako głównym punktem trasy. Są to wycieczki jednodniowe, bez korzystania z transportu zbiorowego i noclegów. Sądzę, że pomysłów nam nie zabraknie Większe wyprawy organizuje Zarząd PTD. Z tego, co jest wiadome, na tegoroczne lato planowana jest bardzo atrakcyjna, kilkudniowa wycieczka do południowej Szwecji. Ale to już jest gestia Zarządu PTD.

Wstecz